Kondenzációs kémények
A kondenzációs kémények kivitelezhetőek:
Elhúzás nélküli kémény esetén: PPs merev, Inox
Elhúzásos kémény esetén: Inox flexi, vagy PPs flexi
Két fő rendszert különböztetünk meg:
1. Koncentrikus (cső a csőben rendszer)
2. Osztott (általában 80/80 mm-es) rendszer
Hogy melyik megoldás lesz a megfelelő az hasonlóképpen, mint a turbós kémények esetében itt is előzetes hő-, és áramlástechnikai méretezés alapján lehet meghatározni, illetve nagyban függ a helyszíni adottságoktól.
Előzetesen nehéz rá tájékoztató árat mondani, mivel az idomok mennyisége a kivitelezés helyszínétől függően eléggé változóak. Ami viszonylag állandó az a munkadíj és a papírmunka ügyintézés költsége.
Kondenzációs kazán kémények
A kémények építésénél az egyik legfontosabb tényező, amit figyelembe kell venni, hogy párazáró anyagból készüljön. Erre azért van szükség, mert a kémény belsejében is van vízkiválasztás, ami naponta több liter vizet is jelenthet.
A légnemű anyagok hőmérséklete meghatározza, hogy mennyi párát tudnak magukba foglalni. Kondenzációról akkor beszélhetünk, hogyha a megemelkedett hőmérsékletű, páradús légnemű anyag elkezd lehűlni, s ennek következtében a benne lévő párát már nem tudja magában tárolni, s az kicsapódik.
A kondenzációs kazánoknál kettős csövű rendszert alkalmaznak, mely biztonsági és energiatakarékossági szempontból is igen fontos. A legjobb megoldás a speciális, műanyag-csövek használata, ugyanis itt nem használhatóak a hagyományos, alumínium alapú turbócsövek.
A kondenzációs kazánoknál egy ventilátor segítségével juttatják ki a szabadba a kéményben felgyülemlett égésterméket, ami igencsak megkönnyíti az égéstermékek távozását, főleg ha egy többemeletes házról beszélünk.
Az árakat tekintve a kondenzációs kémény építése egyáltalán nem drágább, sőt némely esetekben még olcsóbb is, mint a hagyományos kéménynek esetében.
További információért forduljon hozzánk bizalommal!
Más megoldást keres? Tekintse meg FuranFlex kéménybélelési technológiára vonatkozó ajánlatainkat!